Brněnská 716/41, 693 01 Hustopeče 519 407 311 sekretariat@nemhu.cz
Nemocnice Hustopeče povoluje návštěvy

Od pondělí 9.května 2022 jsou v Nemocnici Hustopeče opět povoleny návštěvy bez omezení. Tedy ve všední dny (po – pá) od 15.00 do 17.00 hod a o víkendech a svátcích od 14.00 do 16.00 hod.

„Přestože je koronavirová situace velmi zklidněná, prosíme všechny návštěvníky o dodržování základních hygienických opatření. Pokud můžete, noste i nadále při návštěvách roušky či respirátory, umývejte a dezinfikujte si ruce. Jde o zdraví nás všech,“ prosí ředitel nemocnice Petr Baťka.

Zároveň prosíme všechny návštěvníky, kteří vykazují příznaky akutního respiračního onemocnění, aby svou návštěvu raději odložili.

Změna testování PCR metodou

S ohledem na zrušení stavu pandemické pohotovosti zaniká od 5. května 2022 nárok na jeden preventivní PCR test (tzv. PCR test zdarma) měsíčně. Od toho dne již nejde tento test uplatnit v rámci Vašeho zdravotního pojištění. Nadále lze postoupit diagnostický PCR test, a to v případě, že Váš lékař zhodnotí zdravotní stav a vystaví Vám žádanku nebo se lze nechat otestovat jako samoplátce.

Cena PCR testu pro samoplátce je 814,- Kč. Je možné platit pouze na místě a přijímáme pouze platby kartou.

Rezervace termínů zde:

Testuje se vždy v úterý a ve čtvrtek v době od 12.30 do 15:45 hod.

Ukončení provozu očkovacího místa v Nemocnici Hustopeče

Dne 14.3.2022 bude posledním dnem provozu našeho očkovacího místa. Budou očkováni poslední zájemci o 3. a 2. dávku.

Nadále bude možné se obrátit s požadavkem očkování na očkovací místo v Nemocnici Břeclav, případně na očkovacích místech v Brně.

Na 14.3.2022 máme stále volná místa, je možné se tedy ještě registrovat.

Děkujeme za Vaši přízeň a přejeme pevné zdraví.

Nový flexibilní cystoskop z nadačního fondu Muži proti rakovině

V rámci dotačního řízení Nadace Muži proti rakovině v roce 2021 získala nemocnice grant ve výši 100 tis. korun. Tato částka byla využita pro nákup nového flexibilního cystoskopu na urologickou ambulanci Nemocnice Hustopeče. Na této ambulanci se ročně ošetří na 300 pacientů. V rámci dotačního programu a nákupu cystoskopu došlo ke zvýšení kvality péče o pacienty a rozšíření nabídky vyšetření o cystouretroskopii. Cystoskop bude sloužit k endoskopickému vyšetření močové trubice a močového měchýře pro včasnou diagnostiku rakoviny nebo dalších urologických onemocnění. Tento úkon trvá lékaři přibližně 5-10 min a je bezbolestný.

ROUŠKOMAT

U hlavního vchodu do nemocnice byl instalován Rouškomat firmou Foodex jehož celý výtěžek z prodeje tato společnost věnuje našemu oddělení následné lůžkové péče.

Můžete zde zakoupit šité roušky, ale také dezinfekci. Platba pouze kartou.