Brněnská 716/41, 693 01 Hustopeče 519 407 311 sekretariat@nemhu.cz
Nový zákrokový stůl z nadačního fondu Muži proti rakovině

Nový zákrokový stůl z nadačního fondu Muži proti rakovině

V rámci dotačního řízení Nadace Muži proti rakovině získala nemocnice grant ve výši 115 553 Kč, tentokrát na nákup zákrokového stolu.

Na základě pořízení nového zákrokového stolu došlo ke zvýšení kvality péče o pacienty urologické ambulance. Pořízením nového zákrokového urologického stolu se v naší ambulanci zvýšil standard péče a komfort pro pacienty. Nový stůl je vybaven držadly pro dolní končetiny a umožňuje tak snadnější přístup k vyšetřovaným oblastem a sběrná nerezová nádoba umožní čistější a rychlejší práci personálu. Celý zákrokový stůl je také jednoduše ovladatelný nožním pedálem.

 

 

Omezení návštěv

Omezení návštěv

Z důvodu nárůstu výskytu respiračních onemocnění jsou od 3.10.2022 do odvolání v Nemocnici Hustopeče omezeny návštěvy.

Středa 15.00 – 17.00 hod.

Neděle 14.00 – 16.00 hod.

Změna MÍSTA testování PCR metodou

Změna MÍSTA testování PCR metodou

Testování PCR metodou se přesouvá od 1.7.2022 z testovací buňky do nemocnice na ambulanci LSPP (pohotovost) v přízemí hlavní budovy. 

Testování je BEZ rezervace a lze se dostavit ve všední dny (po - čt) od 16.00 do 18.00 hod.

S ohledem na zrušení stavu pandemické pohotovosti zaniká od 5. května 2022 nárok na jeden preventivní PCR test (tzv. PCR test zdarma) měsíčně. Od toho dne již nejde tento test uplatnit v rámci Vašeho zdravotního pojištění. Nadále lze postoupit diagnostický PCR test, a to v případě, že Váš lékař zhodnotí zdravotní stav a vystaví Vám žádanku nebo se lze nechat otestovat jako samoplátce.

Cena PCR testu pro samoplátce je 814,- Kč. Je možné platit pouze na místě a přijímáme pouze platby karty. 

 

Ukončení provozu očkovacího místa v Nemocnici Hustopeče

Ukončení provozu očkovacího místa v Nemocnici Hustopeče

Dne 14.3.2022 bude posledním dnem provozu našeho očkovacího místa. Budou očkováni poslední zájemci o 3. a 2. dávku.

Nadále bude možné se obrátit s požadavkem očkování na očkovací místo v Nemocnici Břeclav, případně na očkovacích místech v Brně.

Na 14.3.2022 máme stále volná místa, je možné se tedy ještě registrovat.

Děkujeme za Vaši přízeň a přejeme pevné zdraví.

Nový flexibilní cystoskop z nadačního fondu Muži proti rakovině

Nový flexibilní cystoskop z nadačního fondu Muži proti rakovině

V rámci dotačního řízení Nadace Muži proti rakovině v roce 2021 získala nemocnice grant ve výši 100 tis. korun. Tato částka byla využita pro nákup nového flexibilního cystoskopu na urologickou ambulanci Nemocnice Hustopeče. Na této ambulanci se ročně ošetří na 300 pacientů. V rámci dotačního programu a nákupu cystoskopu došlo ke zvýšení kvality péče o pacienty a rozšíření nabídky vyšetření o cystouretroskopii. Cystoskop bude sloužit k endoskopickému vyšetření močové trubice a močového měchýře pro včasnou diagnostiku rakoviny nebo dalších urologických onemocnění. Tento úkon trvá lékaři přibližně 5-10 min a je bezbolestný.