Brněnská 716/41, 693 01 Hustopeče 519 407 311 sekretariat@nemhu.cz
Změna MÍSTA testování PCR metodou

Změna MÍSTA testování PCR metodou

Testování PCR metodou se přesouvá od 1.7.2022 z testovací buňky do nemocnice na ambulanci LSPP (pohotovost) v přízemí hlavní budovy. 

Testování je BEZ rezervace a lze se dostavit ve všední dny (po - čt) od 16.00 do 18.00 hod.

S ohledem na zrušení stavu pandemické pohotovosti zaniká od 5. května 2022 nárok na jeden preventivní PCR test (tzv. PCR test zdarma) měsíčně. Od toho dne již nejde tento test uplatnit v rámci Vašeho zdravotního pojištění. Nadále lze postoupit diagnostický PCR test, a to v případě, že Váš lékař zhodnotí zdravotní stav a vystaví Vám žádanku nebo se lze nechat otestovat jako samoplátce.

Cena PCR testu pro samoplátce je 814,- Kč. Je možné platit pouze na místě a přijímáme pouze platby karty. 

V pondělí 4.7.2022 testování neprobíhá. Děkujeme za pochopení

Nemocnice Hustopeče povoluje návštěvy

Nemocnice Hustopeče povoluje návštěvy

Od pondělí 9.května 2022 jsou v Nemocnici Hustopeče opět povoleny návštěvy bez omezení. Tedy ve všední dny (po – pá) od 15.00 do 17.00 hod a o víkendech a svátcích od 14.00 do 16.00 hod.

„Přestože je koronavirová situace velmi zklidněná, prosíme všechny návštěvníky o dodržování základních hygienických opatření. Pokud můžete, noste i nadále při návštěvách roušky či respirátory, umývejte a dezinfikujte si ruce. Jde o zdraví nás všech,“ prosí ředitel nemocnice Petr Baťka.

Zároveň prosíme všechny návštěvníky, kteří vykazují příznaky akutního respiračního onemocnění, aby svou návštěvu raději odložili.

Děkujeme

Ukončení provozu očkovacího místa v Nemocnici Hustopeče

Ukončení provozu očkovacího místa v Nemocnici Hustopeče

Dne 14.3.2022 bude posledním dnem provozu našeho očkovacího místa. Budou očkováni poslední zájemci o 3. a 2. dávku.

Nadále bude možné se obrátit s požadavkem očkování na očkovací místo v Nemocnici Břeclav, případně na očkovacích místech v Brně.

Na 14.3.2022 máme stále volná místa, je možné se tedy ještě registrovat.

Děkujeme za Vaši přízeň a přejeme pevné zdraví.

Nový flexibilní cystoskop z nadačního fondu Muži proti rakovině

Nový flexibilní cystoskop z nadačního fondu Muži proti rakovině

V rámci dotačního řízení Nadace Muži proti rakovině v roce 2021 získala nemocnice grant ve výši 100 tis. korun. Tato částka byla využita pro nákup nového flexibilního cystoskopu na urologickou ambulanci Nemocnice Hustopeče. Na této ambulanci se ročně ošetří na 300 pacientů. V rámci dotačního programu a nákupu cystoskopu došlo ke zvýšení kvality péče o pacienty a rozšíření nabídky vyšetření o cystouretroskopii. Cystoskop bude sloužit k endoskopickému vyšetření močové trubice a močového měchýře pro včasnou diagnostiku rakoviny nebo dalších urologických onemocnění. Tento úkon trvá lékaři přibližně 5-10 min a je bezbolestný.