V neděli 22. října 2023 se opět rozsvítila nemocnice v Hustopečích díky návštěvě dobrovolnického sdružení Hustopečská vážka. Toto tradiční dobrovolnické sdružení se již několik let vrací do hustopečské nemocnice s jediným cílem - přinést pacientům na lůžkách následné péče radost a odlehčit jim pobyt v nemocnici.

V rámci svého poslání Hustopečská vážka věnuje nemocničním pacientům speciální koncertní zážitek. Tentokrát nebylo jinak. Srdce pacientů byla zahřáta krásnými tóny a písněmi, které známe z české hudební scény. Skupina Kamarádi, kteří se dobrovolně připojili k tomuto projektu, přinesli do nemocničního pokoje nejen hudbu, ale i úsměvy a radost.

V rámci doprovodného programu měli pacienti možnost zúčastnit se felinoterapie, což je terapeutická metoda zahrnující interakci s domácími kočkami. V tomto případě měli pacienti možnost pohladit a hrát si s krásnými Sibiřskými kočkami, což přineslo do nemocničního prostředí klid a uvolnění.

Paní primářka vyjádřila vděk Hustopečské vážce za to, že přinesla pacientům nejen zábavu, ale také pocit sounáležitosti a péče. "Takovéto akce mají významný vliv na duševní stav našich pacientů a pomáhají jim zlepšit svůj pobyt v nemocnici," uvedla paní primářka oddělení lůžek následné péče, MUDr. Jitka Suská.

Tato událost také slouží jako výzva veřejnosti. Paní primářka apeluje na místní komunitu a další dobrovolnická sdružení, aby se zapojila do podobných aktivit pro pacienty v nemocnicích. Malé gesto nebo akce může mít obrovský vliv na pacienty a přispět k jejich rychlejšímu uzdravení.

Jan Netopilík – tiskový mluvčí
+420 605 169 475