Statisíce korun ročně chce šetřit krajské zdravotnické zařízení - Nemocnice Hustopeče. To se posouvá k modernizaci svých energetických systémů prostřednictvím poskytování energetických služeb se zaručeným výsledkem (EPC).

Nemocnice Hustopeče chce ušetřit na energiích

V rámci nadlimitního režimu veřejné zakázky byla vybrána společnost Amper Savings, a.s. jako dodavatel tohoto významného projektu. „V prosinci loňského roku jsme uzavřeli smlouvu, jejíž celková cena přesáhla částku 83 milionů korun. EPC projekt, který bude realizován společností Amper Savings, a.s., povede k optimalizaci energetické spotřeby a zvýšení energetické efektivnosti nemocnice. Cílem je nejen snížit provozní náklady, ale také přispět k ochraně životního prostředí snížením emisí skleníkových plynů,“ netají se ředitel Nemocnice Hustopeče Petr Baťka.

Ten má už zkušenost z nedaleké Břeclavi, kde EPC projekt spustili jako první krajské zařízení v Jihomoravském kraji. „Věříme, že tato iniciativa nám umožní dosáhnout dlouhodobých úspor a zlepšit udržitelnost naší nemocnice," doplnil ředitel nemocnice Petr Baťka.

Poskytování energetických služeb se zaručeným výsledkem (EPC) představuje inovativní přístup, kdy dodavatel provádí komplexní analýzu energetických potřeb nemocnice a navrhuje opatření s garantovanými výsledky. Tato opatření budou následně implementována s cílem dosáhnout konkrétních energetických úspor.

28. července si přijel tuto práci prohlédnout také nový radní pro zdravotnictví Mgr. Karel Podzimek a spolu s ním vedoucí odboru zdravotnictví Mgr. Luboš Císař. Při návštěvě hustopečské nemocnice ocenili průběh stavebních prací a věří, že nový EPC projekt přinese skutečné výsledky formou úspor v této krajské nemocnici.

Projekt poskytování energetických služeb se zaručeným výsledkem (EPC) v Nemocnici Hustopeče představuje významný krok k dosažení energetické účinnosti a udržitelnosti v nemocničním provozu. Očekává se, že modernizace energetických systémů povede k dlouhodobým přínosům pro hospodaření nemocnice, pacienty i okolní prostředí.

Jan Netopilík – tiskový mluvčí